Inteligence těla

Informace k semináři

Přihlášky a podrobnější informace budou zveřejněny během léta 2023.

Odběratelé novinek budou přednostně upozorněni e-mailem na otevření přihlášek.

TÉMA: Léčení zvukem (soundhealing)

TERMÍN: 13.-17.9.2023 (St – Ne)

MÍSTO: Kubasova Chalupa

CENA: bude zveřejněna později

ZÁLOHA: bude zveřejněna později

LEKTOR: Karl Grunick

Karl Grunick se narodil v roce 1963 v Německu. Vystudoval angličtinu a hudební pedagogiku. Absolvoval výcviky zvukové, hudební, dechové a tělesné terapie, Zenu a meditace. Je mistrem bojových umění (Aikido, Chi Gong), skladatelem a hudebníkem. Vyučuje a předává dál japonské umění léčení zvukem Kotodama. Je zakladatelem nového přístupu k práci s energií ve stavu K.I. a učí teorii a praxi na seminářích, které jsou zaměřené na vlastní prožitek, zkušenost a následné snadné použití v každodenním životě.

PROGRAM probíhá denně 9:30–18:30 hod s přestávkou na oběd a příležitostnými krátkými pauzami, první den začíná program ve 14:30 a poslední den končí ve 14:30.

OBSAH SEMINÁŘE: Semináře K.I. s Karlem Grunickem vždy obsahují základní informace a praktické prožitky toho, jak inteligence těla funguje. Lze se tedy kdykoliv účastnit kteréhokoliv semináře bez předchozích zkušeností. Karl pořádá na vyžádání i jednotematické semináře (K.I. a hudba, zvuk, rytmus, aura / energetické pole, léčení hlasem, cesta bojovníka apod.). Některé semináře vede Karl se svojí ženou Renatou Mierzejewskou, která semináře obohacuje o ženský pohled a vnímání. Karl nejraději pracuje na seminářích intuitivně a program volí podle aktuálního stavu účastníků/skupiny. Tento přístup je nám blízký, a proto jsou témata seminářů pouze orientační. Každý seminář tedy bude jedinečný a každý účastník si tak přijde pro to, co právě potřebuje.

PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O TÉMATU SEMINÁŘE „LÉČENÍ ZVUKEM“ BUDOU ZVEŘEJNĚNY POZDĚJI.

Cvičení a teoretické informace, které jsou součásti semináře:

 • zážitek rovnováhy mezi tělem, myslí a duší (K.I.)
 • nalezení, prožití a uchování si bytí ve svém vlastním středu (vycetrování) skrze hudbu
 • vnímáníí a dovolení si svého osobního rytmu a impulzu
 • práce s hudbou, rytmem a tancem
 • rytmus našich čaker

UBYTOVÁNÍ: tří až sedmilůžkové pokoje (v ceně semináře).

STRAVA: 3× denně vegetariánská. V přihlášce lze požádat o bezlepkovou verzi, vyloučení alergenů navíc vajíčka ke snídani. Začínáme první den večeří a končíme poslední den obědem (strava je součástí ceny semináře).

PŘIHLÁŠKY: Vyplněním elektronické přihlášky si rezervujete místo na semináři. Po rezervaci obdržíte podklady pro platbu zálohy. Rezervace je platná 7 dní. Na seminář jste přihlášeni až po uhrazení zálohy. Rezervace se zruší v případě neuhrazení zálohy do 7 dní po odeslání podkladů pro platbu. Záloha je vratná v případě, že bude místo obsazeno náhradníkem.

VĚK ÚČASTNÍKŮ: 6-80 let. Semináře se mohou účastnit i děti od 6 let věku v doprovodu alespoň jednoho rodiče. Před přihlášením dětí do 16 let nás, prosíme, předem kontaktujte pro podrobnější informace.

Seminář je veden v němčině. Tlumočení mezi němčinou a češtinou zajišťuje Zuzka Pavlová.

Případné dotazy zasílejte na e-mail: rys@spravnalateralita.cz.

REFERENCE a zkušenosti účastníků seminářů K.I.

Co je K.I.?

K.I. je zkratka německého slova „Körperintelligenz“, které lze doslovně přeložit jako „inteligence těla“ nebo obsahově jako „kvantová inteligence“.

Popsat stav K.I. přesně slovy není snadné. Je potřeba jej zažít a cítit prostřednictvím zkušeností. Když zažíváme stav K.I., jasně jej vnímáme a víme, že to je ono. Když stav K.I. okusíme, zůstane s námi jako nový způsob bytí a žití. Vždy, když se do stavu K.I. znovu dostaneme, bezpečně jej poznáme. Ve stavu K.I. všechno plyne, mysl je v klidu, jsme plně usídleni v našem těle, přítomní tady a teď, optimálně uvolnění. (bližší představu o tom, že bez vlastní zkušenosti to nefunguje, lze získat, když se předchozí odstavec přečtete znovu a text „stav K.I.“ se zamění za slovo „orgasmus“)

Pokud se vzdáme negativních postojů, úsudků a upustíme od zbytečných hodnocení (co je dobré a co špatné), dostáváme se do stavu neutrality = vnitřní rovnováha těla, mysli a duše. V této harmonii se sebou samým a proudem života můžeme zažít přijímání všeho, co je. Z této zkušenosti lze životní situace zvládnout způsobem, který není zvenčí pochopitelný.

Jaký je stav K.I.?

 • Vystředění v sobě samém
 • Plynutí bez odporu a snažení
 • Bytí v přítomném okamžiku, vědomě a uvolněně
 • Odpočinek a klid v sobě samém bez ohledu na okolnosti
 • Soulad těla, mysli a duše
 • Absolutní neutralita

Abychom stav K.I. zažili, nemusíme v nic věřit. Stav K.I. není žádná technika, žádná síla, žádná psychologie, žádné hraní her – je to princip – stav našeho těla = pouze my a naše skutečná podstata. Nepotřebujeme k tomu žádné úsilí, žádný zdlouhavý cvičební program, žádnou další energii, žádné světlo, žádné snažení a žádnou vnější pomoc. Všechno, co potřebujeme, už v nás je. S K.I. se všichni rodíme, je to naše přirozenost. Prožitky s K.I. jsou spíše rozpomenutí se na vše, co jsme jako malé děti dělaly a přirozeně používaly. Vzpomeneme si na sebe sama, svůj potenciál a oprášíme zapomenuté nepoužívané schopnosti prostřednictvím zkušeností z jednoduchých cvičení. Karl říká, že se účastníci na jeho seminářích nic nového neučí, pouze se odnaučí zbytečnosti, které překrývají jejich skutečnou podstatu.

Vlastní zkušenost s K.I. může být pro někoho nová a překvapivá. Někteří účastníci však občas zjišťují, že jej již někdy zažili, ale neumí jej používat vědomě. Nebo mají podobnou zkušenost s malými dětmi, které ještě tento stav nezapomněly a intuitivně jej používají.

K.I. může praktikovat kdokoli bez ohledu na věk, fyzickou sílu nebo kondici. Nejsou nutné žádné předchozí zkušenosti. Praktikují jej i začátečníci bez námahy a zvládají cviky, které se zdají být fyzicky nemožné.

Seminář je vhodný pro každého, nejen pro potenciální skryté leváky a bývalé skryté leváky, kteří jsou zvyklí se v životě příliš snažit, vše si oddřít a dělat věci na sílu. Na semináři se netestuje levo- a pravorukost, ale je velmi vhodným doplňkem semináře Mozek v rovnováze.

Cílem semináře je zažít vlastní zkušenost se stavem K.I., být znovu přirozenější ve své síle a ve svém středu.


V březnu 2023 vyšla v češtině v nakladatelství Bohemica Books kniha Karla Grunicka „Objev svou inteligenci těla!“. Je dostupná v knihkupectvích např. zde.

Inteligence těla je univerzální a vždy v nás byla. Své tělo máme vždy a všude s sebou, ale už se necítíme celiství. Jsme uvězněni v jakýchsi bojích a v úsilí zvládnout naše individuální životní výzvy a tehdy nás Inteligence našeho těla může jako Polárka vést a umožnit nám, aby věci plynuly bez námahy. Kniha je cestou stát se sami sebou a tím klidnějšími a spokojenějšími.


Rozhovor s Karlem Grunickem o K.I. – inteligenci těla s českými titulky (lze je spustit vpravo dole)

Rozhovor s Karlem Grunickem o K.I.

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Zpracování osobních údajů.