Vliv laterality na partnerský život

Partneři spolu tvoří pár a uzavřený celek. Můžeme si to představit jako kouli vytvořenou z monády, kde muž je bílá část s černou tečkou vlevo a žena tvoří černou část s bílou tečkou vpravo. Uvnitř koule páru nemůže být nikde prázdný prostor, je všude vyplněn. Pokud v páru někdo něco změní (rozšíří nebo uvolní svůj prostor), druhý z páru na to zareaguje buď ústupem nebo rozšířením. Zároveň nic nemůže přesahovat mimo kouli ven. Obě „hmoty“ se přitahují a je mezi nimi „náboj“ jako na baterii mezi plus a mínus. Jedno bez druhého nemůže být.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je vyváženo-700x275.jpg.
Obr 1. vyvážený stav.

Představme si muže skrytého leváka, který je více v ženské energii (protože nemůže plně projevovat svoji mužskou energii levou rukou). Jakou si přitáhne k sobě partnerku? Partnerku, která je více v mužské energii. Pokud to bude skrytá levačka, tak spolu mohou být spokojení a mít vyvážený vztah. Jen z vnějšího pohledu je zřejmé, že muž není v plné síle (je slabý) a žena není v plné ženskosti (je dominantnější a mužská). Pro lepší názornost je to zakresleno v monádě níže. Žena má mnohem větší bílou tečku mužství a muž mám mnohem větší tečku ženství. Není možné, aby každá tečka byla jinak velká.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je nevyváženo-700x277.jpg.
Obr 2. stav u skrytých leváků

Co se stane, když jeden z nich svoji skutečnou lateralitu/sílu objeví a začne ji projevovat? Nastane změna uvnitř monádové koule. Muž sníží svůj rozsah ženské energie (černá tečka) a tím se mu navýší rozsah jeho mužské energie (bílé pole). U ženy to bude naopak: zvýší se celková ženské energie (černá plocha) a sníží se množství mužské energie (bílá tečka). Tato změna není skoková, probíhá postupně, vždy jen o kousíček. Po čase nastane postupně situace jako na obrázku č.1.

V tomto kontextu je nutné podotknout, že pro vztahy je správná lateralita velmi zásadní záležitostí. Pokud je ve vztahu jen jeden skrytý levák a přepóluje se, může dostat vztah úplně jiný rozměr. Mohou se pohnout letité modely ve vztahu, se kterými dosud nešlo pohnout.