O human designu

Všeobecné informace o systému human design

Zjistila jsem sama na sobě a mé rodině, že je velmi užitečné znát svoje vlastní nastavení human design (HD). Nechala jsem si udělat výklad HD od lidí, kteří se tímto tématem profesionálně zabývají. Velmi mi to pomohlo pochopit, proč mám některé věci jinak než ostatní členové rodiny. Zároveň mi to pomohlo pochopit a přijmout, že každý jsme úplně jiný. I když je HD systém, má v něm každá bytost svůj vlastní individuální jedinečný „šuplík“. Nastavení Human designu je dané datem, časem a místem narození. Proto je důležité vědět, nebo si zjistit svůj čas narození co nejpřesněji (od rodičů, na matrice, v porodnici, na krajském úřadě nebo například pomocí kineziologie).

Účastníkům seminářů L/P doporučujeme, aby se seznámili se svým vlastním nastavením HD. Výklad HD je zajímavá věc, ale největší přínos člověku přinese, když si své nastavení ověří v praxi a začne jej respektovat ve svém životě, experimentovat s ním a používat jej. Systém HD je velmi složitý a pro mě je náročné se tím prokousávat sama. Pro většinu lidí je vhodnější počáteční osobní výklad svěřit do rukou profesionálů, kteří tento systém studují mnoho let.

Nedokážu (díky svému nastavení HD) doporučovat něco, co jsem si sama nevyzkoušela. Nechala jsem si výklad svého HD udělat u několika lidí, kteří jsou na dané téma vyškolení odborníci a poskytují osobní výklady v češtině. A protože každý z nich má svoje vlastní nastavení HD, tak i jejich pojetí výkladu je jedinečné. Nemohu napsat, že někdo z nich je lepší nebo horší. Každý výklad mi něco dal. Některý více, některý méně. Moje preference jsou ovlivněny mým vlastním nastavením HD, a tedy platí pouze pro mě.

Tento článek má sloužit k tomu, aby si čtenář mohl vybrat z více možností poskytovatelů služeb výkladů HD. Může se podívat na web, video nebo článek, a pak si vybrat, kdo s ním nejvíce ladí a koho by chtěl oslovit, aby mu vyhotovil osobní výklad. Nedělám si ambice, že jsem našla a vyzkoušela všechny poskytovatele výkladů. Určitě ne, ale to není mým cílem. Cílem je nabídnout více možností, aby si každý mohl vybrat, co je mu nejbližší.

Poskytovatelé osobních výkladů HD v češtině jsou seřazeni dle abecedy a s jejich souhlasem je u nich uveden odkaz na web a jejich základní nastavení HD (typ, profil, rozhodování).

Osobní výklady Human design

Martina Chvátalová – Generátor, 6/2, sakrální
Lenka Lipenská – Generátor, 6/2, emocionální
Roman Mikluš – Manifestor, 5/1, ego
Dubravka Radonjic – Generátor, 1/3, sakrální
Karla Rudzinská – Manifestující generátor, 4/6, sakrální

Veřejným propagátorem HD v ČR je Jakub Střítezský, který už neposkytuje osobní výklady, i když já jsem to ještě stihla. Pořádá různé semináře k tématům HD, které jsem neměla možnost osobně vyzkoušet.

Videa a články

Informace v angličtině

Velké množství informací k Human design lze najít v angličtině. Přikládám několik zajímavých odkazů k základním informacím.

Na našich seminářích seznamujeme účastníky se základními informacemi a účelem HD a podporujeme je v tom, aby své nastavení respektovali. Z tohoto důvodu nejsou naše „seminářová pravidla“ shodná pro všechny účastníky. Účastníci se tedy mohou cítit komfortně a nenutit se do něčeho, s čím nejsou v souladu a není v souladu s jejich osobním nastavením.

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Zpracování osobních údajů.