Zde najdete aktuální informace k semináři.

8.6.2021

Milí přihlášení,
dnes jsme si s majitelem areálu potvrdili pozitivní změny týkající se akce s lateralitou začínající tuto neděli 13.6.2021.

 • parkování je možné přímo u Kubasovky, příjezd v době 17:45-18:45 hod
 • pokud byste přijeli dříve, je možné se jít projít do okolní přírody
 • není nutno odjíždět parkovat do Chocně
 • na cestující vlakem bude od 17:30 čekat u nádraží Ondra v bílém FORD Custom s libereckou značkou
 • bude možné chodit mimo areál v menších skupinkách do 5-ti lidí
 • ve vesnici je téměř napuštěná požární nádrž, kam je možné se v malé skupince do 5-ti lidí jít schladit (v plavkách nikoliv bez nich, tedy přibalit plavky)
  Ostatní zůstává beze změn.
  V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat. Moje telefonní číslo je 606 690 980.

28.5.2021

Milí účastníci akce,

posíláme podrobnější informace k akci

Natáčení instruktážního videa o vědomé levo a pravorukosti

Termín: neděle 13.června -středa 16.června 2021

Místo konáni: Kubasova chalupa, Sudislav nad Orlicí 11 (mezi Chocní a Ústím nad Orlicí).

Tyto informace odpovídají současným podmínkám společenského nastavení. Je možné, že se ještě trochu zmírní do pořádání akce. Pokud se tak stane a bude to smysluplné, budeme Vás informovat. Omlouváme se za omezení, ale jiná cesta není bohužel nyní možná. Věříme, že to zvládnete a užijeme si v klidu celou akci. Malá změna v počtu účastníků, bude kolem 36-ti.

————————————————————————————————————————–

PŘÍJEZD A SPOLUJÍZDY ÚČASTNÍKŮ

Prosíme o dodržení uvedených časů.

V areálu ani ve vesnici není možné parkovat (požadavek majitele areálu). Proto využijte maximálním možným způsobem spolujízdu. Na tomto odkazu v prvním listu spolujízd můžete nabídnout nebo poptat spolujízdu autem. Účastníci jsou z celé ČR, tedy možnosti jsou široké.

Auta je nutné nechat po celou dobu akce zaparkované na parkovišti v Chocni u vlakového nádraží, proto je příjezd organizován následovně.

Možnosti příjezdu:

a) v neděli 13.června v 18:00-18:15 hod ke Kubasově chalupě=areál.

Pokud budete mít v autě více účastníků, můžete přijet na 18:00-18:15 hod přímo na Kubasovu chalupu, zde je vysadit se zavazadly a s autem odjet na parkoviště v Chocni. Nepřijíždějte přímo do areálu dříve než v 18 hodin, je tam jiná akce. Ondra všechny řidiče z parkoviště doveze do areálu naším autem.

b) v neděli 13.června 17:45 -18:15 hod do Chocně k vlakovému nádraží=parkoviště

Odtud všechny doveze Ondra naším autem pro 8 osob do areálu. Na nádraží můžete být dříve, ale naše auto bude na nádraží až v 17:45 hodin. V případě, že by někdo jel vlakem nebo autobusem do Chocně, odvoz v době 17:45-18:30 do areálu mu zajistíme. V odkazu doprava (viz níže) vyplňte případný příjezd vlakem/busem.

Na odkazu v listu doprava prosíme řidiče, aby vyplnili, kam dovezou kolik spolujezdců (není nutno jmenovitě). To je informace pro nás, abychom věděli, kolik lidí bude nutno dovézt z Chocně. Dopravu organizuje Ondra, v případě potřeby jej tedy kontaktujte (rys09@seznam.cz , 777 626 953).

Cesta mezi parkovištěm v Chocni a areálem trvá jednosměrně 15 minut. Prosíme o nehlučné chování před Kubasovou chalupou.

————————————————————————————————————————————-

PO PŘÍJEZDU proběhne registrace, která obsahuje:

 • Podpis čestného prohlášení
 • Podpis smlouvy
 • Podpis souhlasu s natáčením
 • Uhrazení částky za akci – prosíme mějte peníze v hotovosti, pokud možno přesně

Cena včetně stravy a lůžka je 6.990,-Kč. Cena včetně stravy bez lůžka je 6.730,-Kč.

Po registraci bude možnost se ubytovat a v 19:00 hod začíná večeře a následně program.

Program probíhá od neděle od 19:00 do středy cca 14:00 hodin po obědě. Každý den od 7:00 do 22:00 hodin. Ve středu je nutné opustit centrum do 14:00 hod kvůli následné akci.

STRAVA na semináři je připravovaná z čistě rostlinných surovin (veganská, bez cukru, bez bílé mouky) 3x denně. O chutné a zdravé jídlo se bude starat osvědčený kuchař. Cena za stravu je ve výši 390,-Kč/osoba/den. Bezlepkovou verzi objednalo více lidí, bude k dispozici. Ostatní speciální požadavky na stravu jste uvedli v přihlášce. Pokud jste tak neučinili v přihlášce, můžete poslat požadavek dodatečně emailem nejpozději do 6.6.2021. Na místě je možné zakoupit nějaké dobroty a drobné občerstvení, doporučujeme finanční obnos navíc. Kuchař bude navíc péct nějaké zákusky/dorty, za které se bude platit na místě.

UBYTOVÁNÍ je ve tří až sedmilůžkových pokojích nebo na vlastní matraci a ve vlastním spacáku v prostorách centra (meditárna, podkroví). Pokusili jsme se vyhovět Vašim požadavkům na ubytování, jak nejlépe to bylo možné. V případě nejasností vše dořešíme na místě.

ORGANIZAČNÍ ZÁLEŽITOSTI

Připomínáme, že je vhodné si zařídit předem, abyste nebyli po dobu semináře nikým a ničím rušeni a mohli se věnovat jen sobě bez kontaktu s okolním světem. Po dobu semináře není vhodné v celém areálu centra používat (ani mít zapnuté) mobilní telefony ani jiná elektronická zařízení využívající mobilní sítě, Bluetooth, wifi nebo jiné signály. Je to dobré jak pro Vás, tak pro další účastníky kurzu a lektory. Souhlas s výše uvedenými podmínkami jste uvedli v el. přihlášce.

Pokud máte malé děti nebo jinou obdobnou situaci, nepovažujeme za porušení pravidla například jednou denně někde v ústraní si s nimi krátce zavolat, abyste Vy i oni byli v klidu. V tomto případě pak, prosíme, opět telefon vypněte a nešiřte informace z tohoto hovoru do programu ani mezi další účastníky. Děkujeme.

Doporučujeme, abyste si před akcí ještě jednou pročetli webovské stránky a případně si poslechli video, občerstvili si téma a naladili se. Pravděpodobně zjistíte, že jste něco vůbec nepostřehli.

ÚČASTNICKÁ DOHODA

Účelem akce je osobní rozvoj a růst. Součástí programu jsou techniky, které mohou být emocionálně, mentálně a fyzicky náročné pro osoby s psychickými potížemi v minulosti. V případě pochybností doporučujeme konzultaci s lékařem. Každý účastník nese odpovědnost sám za sebe včetně chování k ostatním osobám v místě programu a k ostatním účastníkům. Organizátoři a provozovatelé centra nejsou zodpovědní za žádné účastníkovy ztráty, škody nebo zranění. Těhotenství není překážkou účasti na akci. Doporučujeme těhotným ženám se „domluvit“ s miminkem, zda program zvládne. Účast na jednotlivých cvičení a celé akci necháváme plně na jejich rozhodnutí. Souhlas s účastnickou dohodou je uveden v elektronické přihlášce.

CO SEBOU VZÍT NA SEMINÁŘ

 • Psací potřeby – zápisník/sešit nebo volné bílé papíry, propisku nebo tužku, tlustý fix nebo zvýrazňovač (který má průměr úchopu kolem 1cm), minimálně 6 základních barev pastelek
 • Hygienické potřeby, mýdlo, šampon, kartáček, papírové kapesníky, vlastní ručník (není součástí ubytování)
 • Hodinky nebo budík, abyste mohli mít celou dobu vypnutý telefon (jemné buzení a svolávání na program v centru bude zajištěno)
 • Lahev na vodu (do meditárny nelze nosit hrnky ani jídlo, pouze uzavíratelné lahve)
 • Jeden menší kámen/minerál/hmatka (který se vejde do dlaně)
 • Šátek nebo pásku na oči (přes který není vidět)
 • Pokud nechcete využívat matrace dostupné v meditárně, můžete si vzít vlastní karimatku nebo oblíbenou matraci na cvičení
 • Tenkou deku na přikrytí při meditaci (volitelně dle vlastního uvážení)
 • Meditační bobíky na sezení jsou v meditárně, ale můžete si vzít svůj vlastní oblíbený.
 • Pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte dobře (na cvičení, sezení nebo ležení)
 • Přezůvky (pokud nebudete po centru chodit bosky)
 • Vhodné oblečení a obuv na dvůr centra.
 • Ženy potřebují (narozdíl od mužů) minimálně jednu volnou sukni délky ke kolenům nebo ke kotníkům. Pokud chcete cvičit v sukni (velmi doporučeno), je dobré si přibalit i dlouhé legíny nebo legíny ke kolenům, abyste se cítily komfortně i při cvičeních, kdy se může sukně vyhrnout.
 • Při spaní mimo pokoje navíc vlastní spacák, polštářek a dobrou podložku na spaní.
 • Finance navíc na kuchařovy dobroty. Na jeden večer je naplánován program s volitelným bonusem v ceně 500,-Kč.

Rádi bychom Vás požádali celkově o vstřícný a klidný přístup. Není jednoduché v současné době podobnou akci zorganizovat. Snažíme se, abychom Vám umožnili se účastnit, a zároveň se my jako organizátoři nebo majitel areálu nedostali do potíží. Spoléháme na Váš zdravý úsudek, že nebudete nic z toho, co se organizování této akce, zbytečně zveřejňovat ani sdělovat dále, a tím nepředloženě přitahovat nežádoucí pozornost. Děkujeme.

————————————————————————————————————————————–

Ještě připomínám záležitosti, které jste obdrželi s potvrzením přihlášky, pro případ, že jste se k nim zatím nedostali.

SEZNAM PŘEDMĚTŮ – vybrat si a doplnit do tabulky

Na jednu zábavnou a velmi užitečnou aktivitu potřebujeme mnoho různých předmětů. Rádi bychom Vás požádali o spolupráci s jejich přípravou. V přiložené tabulce je uveden seznam předmětů. Vyberte si jeden předmět, který sebou přivezete na seminář a označte jej v seznamu. Použijeme jej na aktivitu a pak Vám ho opět vrátíme. Od každého stačí jeden kus. Pokud na Vás nic nezbyde, nevadí, není potřeba nic navíc.

HUMAN DESIGN – zaslání základních informací emailem

Pro nás, jako Vaše průvodce, je vhodné vědět, jakým způsobem s Vámi máme komunikovat. K tomu nám bude velmi užitečná informace, jaký je Váš Human Design. Stačí nám zaslat emailem (lv@spravnalateralita.cz) základní data viz obrázek níže- typ, profil, vnitřní autorita, směr inkarnačního kříže. Pokud jste o tom nikdy neslyšeli, můžete si přečíst informace https://humandesign.cz/mapa/ a nechat si vygenerovat zdarma mapu, kde jsou uvedeny nejen tyto základní informace, ale i základní vysvětlení k nim. Z vlastní zkušenosti doporučujeme znát vlastní Human Design, pokud pracujete na svém osobním rozvoji. Zpracováním rozboru a osobním výkladem získáte základní, ale i detailní informace o tom, jaké máte dary a talenty a co Vám prospívá. Máme dobré osobní zkušenosti s rozbory HD s Karlou Rudzinskou. Pomoc s mapou nebo informacemi o Human Designu Vám nabízí i Ondra / Rys (Rys09@seznam.cz) .

Toto je jen doporučení. Pokud Vás toto téma nezaujalo, není to pro nás potíž, poradíme si i tak.

                                                                                                                      typ

                                                                                                                      profil

                                                                                                                      vnitřní autorita

                                                                                                                      směr inkarnačního kříže (left/right)

(např. viz výše Generator, 6/2, Emotional, left). Nebo nám pošlete tento výřez z mapy.

ENERGETICKÉ JMÉNO – vzít s sebou

Seminář levo a pravorukosti může být pro mnoho lidí velmi transformační. Aby mohly všechny změny proběhnout s lehkostí, je důležitá uvolněnost účastníků a odpojení se od běžného života. Jedním z prvků, které přispívají k uvolnění a sundání masek, je i změna identity. Na víkend si můžete zvolit jiné (energetické) jméno, pod kterým budete na akci vystupovat. Účastník pak nemá potřebu držet se své identity/masky/role, na které v běžném životě pečlivě pracuje, a dokáže se lépe odpoutat od zažitých modelů chování. Vaše energetické jméno k Vám může přijít různým způsobem ve snu, v meditaci, nebo se s ním prostě setkáte a budete cítit, že to je ono. Doporučujeme používat spíše neutrální názvy ze světa přírody (rostliny, živočichy, živly, minerály, vesmírná tělesa atd.) než konkrétní osoby. Zde je na ukázku pár jmen: Hvězda, Javor, Perla, Kolibřík, Ava, Maya, Adrian, Sovička, Achát, Lilie, Duha. Není vhodné si vybírat jména slavných osobností nebo jiných osob. Ovšem nic není špatně, pokud se cítíte s energetickým jménem příjemně. Může Vám přijít i jméno, které nic konkrétního neznamená, jen se Vám líbí.

Veronica i Rys jsou naše energetická jména, která jsme právě získali tímto způsobem. Veronica je latinský název pro rozrazil a zároveň hlavní postava z jednoho filmu, který mi byl inspirací. Rysa asi není potřeba vysvětlovat.

Není potřeba se tímto „úkolem“ nijak zvlášť „trápit“. Když k Vám nic nepřijde výše popsanými způsoby, stačí si jednoduše nějaké jméno vymyslet, se kterým se budete cítit dobře. Energetické jméno nemusíte posílat předem, stačí si ho přivézt s sebou na seminář.

Pokud se rozhodnete zůstat u svého civilního jména, budeme to respektovat.

V případě dotazů se na nás neváhejte ozvat.

Těšíme se na společnou akci

Lucie – Veronica, Ondra – Rys