Odkazy

https://körperintelligenz.de/ stránky Karla Grunicka, které je autorem metody testování laterality. Na jeho seminářích jsem se s touto tématikou seznámila. Karl dále učí K.I. – inteligenci těla. Jedná se o jeho vlastní metodu, jak mít celý systém (všech našich energetických těl) v rovnováze a harmoniii a nad polaritní (hodnotící) úrovní.

Další odkazy týkající se laterality a leváctví. Některé mohou obsahovat informace odlišné od těch, které uvádím na svém webu.

www.levactvi.cz stránky Mgr. Ivo Vodičky, který je pedagog a levák. Zabývá se mnoho let vším kolem leváctví. Víme o sobě a mě vůbec nevadí, že na některé věci máme jiný názor. Někdo zde může najít pro sebe vhodné informace.

lefthander-consulting.org stránky Dr. Johanny Barbary Sattler, která se tématem laterality zabývá v Německu a má i mnoho publikací na dané téma.

https://channelmcgilchrist.com/ stránky Dr.Iana McGilchrista, který se zabývá mozkem a odlišnostmi v kvalitách hemisfér. Je autorem knihy „Mistr a jeho vyslanec: Rozdělený mozek a utváření západního světa.“ Zajímavě popisuje Mužské a Ženské kvality jednotlivých hemisfér a vliv na stav našeho světa. Jeho dokument „Rozdělený mozek“ běžel v roce 2022 na ČT2, nyní už není dostupný, ale lze jej shlédnout v angličtině.


Názvy zajímavých filmů, které stojí za shlédnutí. Jsou na různá témata a mohou v každém probudit nový a možná zatím neznámý pohled na svět:

Králova řeč (o jednom slavném přeučeném levákovi), Nádherná zelená, Nebezpečná krása, Co my jen víme, Pozemšťan, Dálnice 60, P.K., The Circle (Kruh), Městečko Pleasantville, Zkratky ke štěstí, Čokoláda, Tajemství (The secret), Červený stan, V hlavě, Yes-man, Všemocný, Orel Eddie, Létající Skot.

Filmy s poněkud náročnějšími tématy (pro silnější nátury): Generálova dcera, Zelené peklo.


A nakonec další moje stránky http://www.oreska.cz o „mojí“ permakultuře a o všem s tím souvisejícím. Jak to mám já a co žiju. Zde je možné najít třeba návod jak předpěstovat rajčata v rostoucích květináčích.