Informace pro přihlášené

Na této neveřejné stránce najdete informace o semináři pro přihlášené. Prosíme nesdílejte tento odkaz dále. Informace jsou řazeny dle data, nejnovější jsou nahoře.

3.5.2022 – Stavy před seminářem

Ahoj, dobrý den,
přibližně měsíc se potkáme na semináři Levo a pravorukosti.
Pro podporu a zachování klidu, Vám posílám pár informací o tom, co se Vám může (ale nemusí) dít do začátku semináře. Některým se již děje ….

Naše mysl nemá ráda změny a občas dokáže vytvořit až neuvěřitelné překážky, abychom se v životě neposunuli. Mysl to chce tak, jak je zvyklá a jak to bylo dosud.
Seminář Levo a pravorukosti může být pro některé lidi opravdu velkou životní změnou, a tak se může mysl změně bránit (i když ta změna bude ve výsledku pozitivní).

Občas lidé před seminářem píší, že se jim najednou ztížila rodinná situace a prostě nemohou přijet, protože se to z jejich úhlu pohledu bez nich doma, v práci nebo někde jinde neobejde. Někdo může mít i náhlé zdravotní potíže od nachlazení až po různé bolesti na těle. Je to různorodé a individuální. Já jsem to občas před seminářem mívala taky, stává se to.

Ze zkušeností víme, že většina náhlých zdravotních potíží u účastníků, kteří přijedou, nejpozději druhý den zmizí. Zatím nikdo z těch, co i přes „potíže“ přijel, nelitoval.

Je na každém osobně, jak svou situaci uchopí a vyhodnotí. Jestli se odhlásí, nebo přijede. Pokud byste měli pochybnosti o svém zdravotním stavu nebo životní situaci, tak mi napište a domluvíme se. Na druhou stranu je na seznamu stále několik náhradníků, takže i kdybyste se odhlásili několik dní před seminářem, je velká pravděpodobnost, že Vás někdo s radostí nahradí a já Vám vrátím zálohu. Mě to nevadí, nelpím na ničem a vím, že se to vše porovná přesně tak, jak má.

Často bývá nejtěžší na seminář přijet, pak už to jde lépe. Je to podobné jako s plaváním. Nejde se naučit plavat, když člověk nevleze do vody. Ale někdy může mít voda tak silný proud, že je pro plavání momentálně nevhodná.

Jen vy sami víte, co je pro Vás nejlepší v daný moment a my to plně respektujeme.

27.4.2022

Podrobné informace k příjezdu a semináři pro přihlášené

PŘÍJEZD A SPOLUJÍZDY ÚČASTNÍKŮ

Prosíme o dodržení uvedených časů a včasný příjezd.

V areálu je možné parkovat, přesto doporučujeme využít maximálním možným způsobem spolujízdu. Na tomto odkazu spolujízd můžete nabídnout nebo poptat spolujízdu autem. Účastníci jsou z celé ČR (možná i SK), tedy možnosti jsou široké. Parkování aut je mimo areál na přilehlé pronajaté louce zde. Prosíme parkujte úsporně, smysluplně a ohleduplně k ostatním i louce, děkujeme. Obytné vozy, ve kterých se spí, parkují uvnitř areálu, kam se vjede zezadu branou takto.

Příjezd v neděli 5.června v 13:00-14:30 hod.

Po příjezdu proběhne registrace, která bude probíhat v případě pěkného počasí pod pergolou nebo v případě horšího počasí přímo v meditárně/tělocvičně zde.

Uhrazení doplatku za seminář – prosíme mějte peníze v hotovosti, pokud možno přesně
Cena doplatku S LŮŽKEM po odečtení uhrazené zálohy je 4.000,-Kč (160 EUR).
Cena doplatku BEZ LŮŽKA po odečtení zálohy je 3.300,-Kč (135 EUR).
Zálohy uhrazené v jiné výši dořešíme na místě. Doplatek lze uhradit i v EUR přesně, nebo vrátíme v CZK.

Sdělíme Vám číslo pokoje, kde budete ubytování. Bohužel vzhledem k předcházející akci v tomto prostoru, nebudou připravené v tuto dobu pokoje. Věci si budete moci věci nechat v autě nebo si je odložit v předsálí meditárny. Ubytování na pokoje bude probíhat po první části programu mezi 18:30-20:00 hod. Omlouváme se za komplikace, ale jinou vhodnější variantu jsme nenašli. Děkujeme za vstřícnost.
Po registraci bude v 15:00 hod začínat program v meditárně, na který budete potřebovat pohodlné oblečení a něco na sezení a zapisování viz seznam dole.

Program probíhá od neděle od 15:00 do středy cca 15:00 hodin po obědě. Každý den od 7:00 do 22:00 hodin.

STRAVA na semináři je připravovaná z čistě rostlinných surovin (veganská, bez cukru, bez bílé mouky) 3x denně. O chutné a zdravé jídlo se budou starat osvědčené kuchařky. Bezlepkovou verzi objednalo více lidí, bude k dispozici. Ostatní speciální požadavky na stravu jste uvedli v přihlášce. Pokud jste tak neučinili v přihlášce, můžete poslat požadavek dodatečně emailem nejpozději do 30.5.2022.

UBYTOVÁNÍ je ve tří až pětilůžkových pokojích. Účastníci, kterým potvrdíme emailem ubytování bez lůžka si vezmou vlastní spacák i karimatku (pokud nespí v autě). Spaní bez lůžka je možné v malé konferenční místnosti, ve velké meditárně, ve vlastním autě na dvoře, pod pergolou apod. Prosíme, abyste nechodili spát mimo areál. V přihlášce jste uvedli požadavky na ubytování v ženském, mužském nebo libovolném pokoji nebo s konkrétní osobou (osobami). Pokusili jsme se vyhovět Vašim požadavkům, jak nejlépe to bylo možné. Případné detaily dořešíme na místě.
Na dvoře je k dispozici venkovní „požární nádrž/bazén“. Pokud jej chcete používat, doporučujeme plavky a majitelé prosí o vlastní ručník navíc, aby nebyly jejich bílé umazané.

ORGANIZAČNÍ ZÁLEŽITOSTI

Připomínáme, že je vhodné si zařídit předem, abyste nebyli po dobu semináře nikým a ničím rušeni a mohli se věnovat jen sobě bez kontaktu s okolním světem. Po dobu programu semináře není vhodné používat (nejlépe ani mít zapnuté) mobilní telefony ani jiná elektronická zařízení využívající mobilní sítě, Bluetooth, wifi nebo jiné signály. Souhlas s výše uvedenými podmínkami jste uvedli v el. přihlášce.
Pokud máte malé děti nebo jinou obdobnou situaci, je v pořádku například jednou denně někde v ústraní si s nimi zavolat, abyste Vy i oni byli v klidu. V tomto případě pak, prosíme, opět telefon odložte a nešiřte informace z tohoto hovoru do programu ani mezi další účastníky. Děkujeme.

Doporučujeme, abyste si před akcí ještě jednou pročetli webovské stránky nebo si prohlédli znovu video z DušeK a občerstvili si a doplnili informace o tématu. Pravděpodobně zjistíte, že jste nějaké informace zatím nepostřehli. My počítáme s tím, že tak učiníte, a budeme se na semináři věnovat výhradně testovacím cvičení bez opakování celé „teorie“. Pokud tak neučiníte, je to na Vás. Z dosavadních zkušeností víme, že oživení tématu účastníkům výrazně zlepšuje integraci zkušeností ze semináře a snižuje odpor mysli.

CO SEBOU VZÍT NA SEMINÁŘ

 • Pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte dobře (na cvičení, sezení nebo ležení)
 • Přezůvky (pokud nebudete po centru chodit bosky)
 • Hygienické potřeby, mýdlo, šampon, kartáček, papírové kapesníky
 • Vlastní ručník pro ubytované bez lůžka a i pro ty, kteří mají lůžko, ale chtějí chodit do bazénu (místní ručníky jsou bílé a kolem bazénu se mohou umazat)
 • Do meditárny na sezení vlastní karimatku nebo oblíbenou matraci na cvičení, bobík na sezení, případně vlastní křesílko, pokud Vám nevyhovuje karimatka.
 • Pro spaní bez lůžka navíc vlastní spacák, polštářek a dobrou podložku na spaní (stačí jedna na spaní i cvičení zároveň).
 • Vhodné oblečení a obuv na dvůr centra nebo případnou procházku v době oběda.
 • Psací potřeby – zápisník/sešit nebo volné bílé papíry, propisku nebo tužku, tlustý fix nebo zvýrazňovač (který má průměr úchopu kolem 1cm – ideální je klasický lihový) a podložku/desky/čtvrtku na psaní, aby fixy nepropíjely přes papír na podlahu.
 • Lahev na vodu (do meditárny nelze nosit hrnky ani jídlo, pouze uzavíratelné lahve)
 • Šátek nebo pásku na oči (přes který není vidět).
 • Jeden menší a jeden větší kámen/minerál/hmatka (který se vejde do dlaně).
 • Ženy potřebují (narozdíl od mužů) navíc minimálně jednu volnou sukni délky ke kolenům nebo ke kotníkům. Pokud chcete cvičit v sukni každý den (velmi doporučeno), je dobré si přibalit i dlouhé legíny nebo legíny ke kolenům, abyste se cítily komfortně i při cvičeních, kdy se může sukně vyhrnout.
 • Vytištěnou vlastní mapu Human design. Pokud máte i písemný rozbor, vzít si ho sebou.
 • Finance navíc na případné dobroty navíc.
 • Volitelně hodinky nebo budík, abyste mohli mít celou dobu vypnutý telefon (jemné buzení a svolávání na program v centru bude zajištěno).
 • Volitelně tenkou deku na přikrytí při meditaci a polštářek pod hlavu. Přestože je v meditárně klimatizace, může být někomu v meditárně chladno. Málokdy se podaří nastavit teplotu vhodnou pro všech 38 přítomných.
 • Volitelně krabičky na jídlo. Poslední den občas nějaké jídlo zbyde, budete si jej moci vzít s sebou.

POKUD SE NEMŮŽETE NEBO NEBUDETE MOCI Z NĚJAKÝCH DŮVODŮ SEMINÁŘE ZÚČASTNIT, DEJTE NÁM VĚDĚT, PROSÍME, CO NEJDŘÍVE.
V SEZNAM NÁHRADNÍKŮ JE ŘADA ČEKATELŮ, KTEŘÍ RÁDI ZAPLNÍ PRÁZNÉ MÍSTO. Někteří mohou přijet, i když se to dozví v neděli ráno.
POKUD SE VAŠE MÍSTO OBSADÍ, ZAPLACENOU ZÁLOHU VÁM VRÁTÍME.
Na další seminář budete mít možnost přednostního přihlášení.
Děkujeme, že nám tímto způsobem pomáháte využívat maximální kapacitu semináře pro další čekající zájemce.

Ještě připomínám záležitosti, které jste obdrželi s potvrzením přihlášky a někteří se k nim zatím nedostali.

SEZNAM PŘEDMĚTŮ – vybrat si a doplnit do tabulky
HUMAN DESIGN – zaslání základních informací emailem (viz níže)
ENERGETICKÉ JMÉNO – vzít s sebou

20.4.2022

Pokud jste si ještě nevygenerovali mapu HD, přikládám další možnost jak získat mapu human design zdarma bez registrace zde. Pozor, datum se zadává ve formátu rok/měsíc/den. Poslední dvě políčka se vyplní sama. Mapu lze po zobrazení stáhnout jako soubor *.pdf. Celkově i s posláním emailu s HD mapou to nezabere více než 2 minuty.

2.3.2022

Jste přihlášeni! Zde najdete pokyny k „úkolům“, které je vhodné do začátku akce splnit. Nic z toho není povinné, ale pomůže to Vám na semináři a nám při organizaci.

1. Mapa HUMAN DESIGN (HD)

Lidé s nesprávnou lateralitou se často rozhodují podle vlastní přebujelé mysli a dostávají se tak v životě do náročných situací, do kterých by se při naslouchání vlastní vnitřní rozhodovací autority nedostali. Vnitřní rozhodovací autorita je dána v individuální mapě Human design. Pro nás, jako Vaše průvodce, je vhodné vědět, jaká je Vaše rozhodovací autorita a jakým způsobem s Vámi máme komunikovat.

Pokud jste o tom nikdy neslyšeli, můžete si přečíst informace zde http://karlarudzinska.cz/. Z vlastní zkušenosti doporučujeme znát pro život vlastní Human Design pro život. Je to vhodné i pokud pracujete na svém osobním rozvoji. Zpracováním rozboru a osobním výkladem získáte základní, ale i detailní informace o tom, jaké máte dary a talenty, co Vám prospívá, kdo jste a podle čeho se máte rozhodovat. Máme dobré osobní zkušenosti s rozbory formou osobních konzultací HD s Karlou Rudzinskou. Pomoc s mapou nebo informacemi o Human Designu Vám nabízí i Ondra / Rys (rys@spravnalateralita.cz ) . Není potřeba, abyste do semináře Vy sami vlastní mapě rozuměli, nebo absolvovali osobní konzultaci.

Pro získání mapy HD potřebujete znát datum a co nejpřesněji čas narození. Nastavení se v průběhu dne několikrát mění. Pokud nevíte svůj čas narození, lze jej získat většinou po roce 1954 v archivu na krajském úřadě za poplatek 50,-Kč poštou nebo nahlédnutím do porodní knihy. Další možností k získání přesného času narození je kineziologický svalový test. Pokud je místo narození v ČR stačí uvést Praha, pokud v zahraničí, tak je vhodné uvést město přesně, aby sedělo časové pásmo.

Pro naše potřeby je dostačující kterákoliv z níže uvedených možností:

 • vygenerujete si mapu bez nutnosti registrace (v angličtině) zde pošlete nám ji emailem. Pdf soubor se stáhne po stisku oranžového tlačítka Download.
 • vygenerujete si mapu s nutností registrace (v češtině) zde pošlete nám ji emailem (přijde Vám pdf soubor na uvedený email). Po registraci Vám bude chodit newsletter.
 • pošlete nám datum, čas a místo narození, mapu vygenerujeme sami

VYTIŠTĚNOU MAPU HUMAN DESIGN SI S SEBOU VEZMĚTE NA SEMINÁŘ.

Získání mapy HD je jen naše doporučení. Pokud Vás toto téma nezaujalo, není to pro nás potíž, poradíme si i tak.

2. SEZNAM PŘEDMĚTŮ

Na jednu zábavnou a velmi užitečnou aktivitu potřebujeme mnoho různých předmětů. Rádi bychom Vás požádali o spolupráci s jejich přípravou. V přiložené tabulce je uveden seznam předmětů. Vyberte si jeden předmět, který sebou přivezete na seminář a označte jej v seznamu. Použijeme jej na aktivitu a pak Vám ho opět vrátíme. Od každého stačí jeden kus. Pokud na Vás nic nezbyde, nevadí, není potřeba nic navíc.

3. VÍKENDOVÉ JMÉNO

Akce s levo a pravorukosti může být pro mnoho lidí velmi transformační. Aby mohly všechny změny proběhnout s lehkostí, je důležitá uvolněnost účastníků a odpojení se od běžného života. Jedním z prvků, které přispívají k uvolnění je změna identity. Na víkend si můžete (ale nemusíte) zvolit jiné víkendové (energetické) jméno, pod kterým budete na akci vystupovat. Účastník s jiným jménem nemá potřebu držet se své identity/masky/role, na které v běžném životě pečlivě pracuje, a dokáže se lépe odpoutat od zažitých modelů chování. Vaše víkendové jméno k Vám může přijít různým způsobem ve snu, v meditaci, nebo se s ním prostě setkáte a budete cítit, že to je ono. Doporučujeme používat spíše neutrální názvy ze světa přírody (rostliny, živočichy, živly, minerály, vesmírná tělesa atd.) než konkrétní osoby. Zde je na ukázku pár jmen: Hvězda, Javor, Perla, Kolibřík, Ava, Maya, Achát, Lilie, Kaira, Jupiter, Vítr, Atos apod.). Není vhodné si vybírat jména slavných osobností nebo jiných osob. Ovšem nic není špatně, pokud se cítíte s energetickým jménem příjemně. Může Vám přijít i jméno, které nic konkrétního neznamená, jen se Vám líbí. Může se stát, že Vám přijde jméno, které je pro Vás pocitově „tak trošku moc“ a budete mít pocit, že je takové jméno na Vás „moc velké“ nebo ho sotva „unesete“ (Císař, Královna, Bohyně, Vesmír, Lev, atd.). V tom případě doporučujeme přesně toto jméno použít.

Veronica i Rys jsou naše energetická jména, která jsme právě získali tímto způsobem. Mě jméno Veronica provázelo částí života a pomáhalo mi překonat určitá období v životě a dostat se sama k sobě. Nyní už není potřeba, tak jsem jej s láskou propustila.

Není potřeba se tímto „úkolem“ nijak zvlášť „trápit“. Když k Vám nic nepřijde výše popsanými způsoby, stačí si jednoduše nějaké jméno vymyslet, se kterým se budete cítit dobře. Víkendové jméno nemusíte posílat předem, stačí si ho přivézt s sebou na akci.

Pokud se rozhodnete zůstat u svého civilního jména, je to také v pořádku.

Podrobné informace k příjezdu

Přibližně 14 dní před seminářem obdržíte podrobné informace k organizaci příjezdu, spolujízd, podmínkám konání a seznam věcí, které doporučujeme vzít na seminář.

1.3.2022

Levo a pravorukost – mozek v rovnováze, mužsko/ženská polarita

Termín: neděle 5.6.2022- středa 8.6.2022

Organizátoři: Lucie Vřešťálová, Ondra Veverka (Rys)

Místo konáni: Ořechový dvůr

PROGRAM

Budeme testovat a objevovat svou správnou lateralitu, uvolňovat se a starat se o své tělo i pomocí energetických cvičení, která zlepšují funkci našich organismů. Na vlastním těle si vyzkoušíme souvislost laterality s mužsko/ženskou polaritou. Osvětlíme si vliv správně a nesprávně používané laterality na partnerský život, jak rozpoznat správnou lateralitu u dětí a jak s nimi pracovat. Nedílnou součástí akce je návod, jak se přepólovat na svoji správnou lateralitu a kompletní informace pro zapojení získaných vědomostí a zkušeností do každodenního života. Akce je vhodná také pro páry a je přínosná i pro účastníky, kteří se nenajdou jako skrytí leváci.

ORGANIZAČNÍ ZÁLEŽITOSTI

Doporučujeme účastníkům využít ubytování a stravu přímo v centru, aby byli v co nejmenším kontaktu s okolním světem a mohli se plně věnovat sami sobě a tématu. Program bude probíhat po všechny dny v době 7-22 hodin. Začíná se v neděli programem přibližně v 15:00 hodin (bude ještě upřesněno) a končí se ve středu po obědě odjezdem v 16 hodin.

Centrum neumožňuje přítomnost domácích zvířat ani dalších neúčastníků.

Všem účastníkům je doporučeno si zařídit předem, aby nebyli po dobu akce nikým a ničím rušeni a mohli se věnovat jen sobě bez kontaktu s okolním světem. Po dobu akce je vhodné v celém areálu centra mít vypnuté mobilní telefony a nepoužívat ani jiná elektronická zařízení. V centru není wifi. Je to důležitá součást programu pro účastníky kurzu. Souhlas s výše uvedenými podmínkami je uveden v el. přihlášce.

ÚČASTNICKÁ DOHODA

Účelem akce je osobní rozvoj a růst. Součástí programu jsou techniky, které mohou být emocionálně, mentálně a fyzicky náročné pro osoby s psychickými potížemi v minulosti. V případě pochybností doporučujeme konzultaci s lékařem. Každý účastník nese odpovědnost sám za sebe včetně chování k ostatním osobám v místě programu a k ostatním účastníkům. Organizátoři a provozovatelé centra nejsou zodpovědní za žádné účastníkovy ztráty, škody nebo zranění. Těhotenství není překážkou účasti na akci. Doporučujeme těhotným ženám se předem „domluvit“ s miminkem, zda program zvládne. Účast na celé akci a na jednotlivých cvičeních ponecháváme plně na těhotných ženách. Souhlas s účastnickou dohodou je uveden v elektronické přihlášce.

UBYTOVÁNÍ je ve tří až šestilůžkových pokojích. Pro 8 účastníků není k dispozici lůžko, ale mohou se za zlevněnou cenu ubytovat na vlastní matraci a ve vlastním spacáku v prostorách centra (v malé/velké meditárně, pod pergolou, apod.) V el. přihlášce je možné uvést preference na ubytování na lůžku/bez lůžka, v ženském, mužském nebo libovolném pokoji nebo s konkrétní osobou (osobami). Pokusíme se vyhovět Vašim požadavkům na ubytování, jak nejlépe to bude možné. Nejsou k dispozici jednolůžkové pokoje a nemůžeme zaručit, že bude možné splnit všechny vaše požadavky na ubytování. V případě nejasností se Vám včas ozveme emailem nebo dořešíme na místě. Je vhodné upřímně uvést informace o chrápání. Chrápající bytosti umisťujeme zvlášť. Tím se vyhneme diskomfortu ostatních spoluspících účastníků a je zajištěna pohoda všech.

STRAVA je připravovaná z čistě rostlinných surovin (veganská, bez cukru, bez bílé mouky) 3x denně. Část surovin je v organické kvalitě. V elektronické přihlášce je možno zvolit bezlepkovou verzi stravy a uvedení alergenů. Naši kuchaři se snaží vyjít vstříc zejména zdravotním důvodům ke speciální stravě. Na osobní preference a zvyklosti bohužel nemůže být brán zřetel. Na místě už není možné požadavky na stravu měnit. Strava na semináři je podávána bufetovou formou, každý si vybere a nabere sám.

CENA A REZERVACE/PŘIHLÁŠKA

Celková cena semináře včetně stravy a ubytování NA lůžku je 7.300,-Kč / EUR 290 (nejsme plátci DPH).

Celková cena semináře včetně stravy a ubytování BEZ lůžka je 6.600,-Kč / EUR 265 (nejsme plátci DPH).

Po vyplnění elektronické rezervace (níže) Vám přijde email s podklady pro platbu zálohy ve výši 3.300,-Kč (EUR 130). Na seminář jste přihlášeni až po uhrazení zálohy.

Záloha je vratná pouze v případě, že se podaří případné uvolněné místo obsadit náhradníkem. V případě změny nás, prosím, neprodleně informujte, abychom mohli uvolněné místo nabídnout náhradníkům.

Pokud se akce nebude konat z důvodu neslučitelných s aktuálními společenskými podmínkami, zálohu Vám vrátíme, nebo Vám nabídneme další termín.

Doplatek (s lůžkem 4.000 Kč / 160 EUR resp. bez lůžka 3300 Kč / 135 EUR ) bude placen hotově při příjezdu. Pokud potřebujete vystavit doklad o zaplacení, prosíme, uveďte podklady do elektronické rezervace.

V rezervaci vyplňujete telefonní číslo, které použijeme pouze v případě nutného spojení s Vámi v souvislosti se seminářem (platby, ubytování apod.).

Maximální kapacita semináře je 36 účastníků. Účastníci budou registrování podle pořadí přijetí platby zálohy.

Po přihlášení budete automaticky zařazeni do databáze odběratelů newsletteru (pokud ještě nejste přihlášeni).

V případě jakýchkoliv dotazů k akci, nás můžete kontaktovat na emailu lv@spravnalateralita.cz.

Děkuji a těšíme se na společnou cestu

Lucie Vřešťálová

Ondra Veverka – Rys